MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W piątek – 14 września – będziemy obchodzić MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

Tego dnia niech nasze ubrania będą wypełnione kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznamy genezę tego święta. Uważnie wysłuchamy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta ma uświadomić przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka poszukamy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.

dzień kropki - Vashti

Tego dnia również poszukamy kropek tam, gdzie wcześniej nikt na nie, nie zwracał uwagi. Kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce „i” ,kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.

BĘDZIEMY: RYSOWAĆ, STEMPLOWAĆ, WYKLEJAĆ………

I ŚWIETNIE SIĘ BAWIĆ W KROPKI.