Bliskie spotkania z książeczką

Książka towarzyszy dziecku już od najmłodszych lat życia, dlatego warto docenić jej wszechstronne oddziaływanie na jego rozwój. Już najmłodsze dzieci z zaciekawieniem oglądają ilustrację, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Z tą myślą – by pogłębiać zainteresowania czytelnicze, nasze Przedszkole od lat  współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Kobyłce.

W tym tygodniu w ramach  cyklu Bliskie spotkanie z książką  Przedszkole Król Maciuś

 odwiedziła  i zabrała w fascynującą podróż do świata książek

p. Ania 

 

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” realizowana przez Instytut Książki rozpocznie się w grudniu 2017 roku. Poprzez działania promocyjne w telewizji, radiu, internecie oraz przestrzeni miejskiej zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania generacyjnego i przypominamy o roli książki w życiu dziecka.