Cała Polska Czyta Dzieciom

Założona w 1998 r. Fundacja ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom  zaleca

codzienne wspólne czytanie przez 20 minut.

Są to niewymagające działania, które rozwijają i pielęgnują więź Rodzic – Dziecko,

a jednocześnie dbają o zdrowie psychiczne dziecka. 

Nasze przedszkole już od wielu lat realizuje założenia kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Nie do przecenienia jest  kontakt dziecka z książką już od najmłodszych lat.

Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego czytania swoim dzieciom. Książki wpływają na rozwój intelektualny, wrażliwość, wspomagają wszechstronny i harmonijny rozwój.

Zadbajmy o to by czytanie kojarzyło się dzieciom z czymś przyjemnym, wesołym, a nigdy z karą czy przymusem.

W naszym przedszkolu nauczyciele systematycznie czytają dzieciom bajki, wiersze, opowiadania. We wcześniejszych edycjach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – zapraszani byli również rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. W obecnym roku ze względu na sytuację epidemiczną  czytanie  przeniesie się do przestrzeni wirtualnej. Dzieci będą miały okazję wysłuchać ciekawych utworów czytanych przez znanych aktorów. Niezmiennie nauczycielki w grupach będą rozwijały zainteresowania czytelnicze najmłodszych poprzez codzienne czytanie.

Zachęcamy również rodziców aby włączyli się do tej akcji.

Czytajmy naszym dzieciom minimum 20 minut dziennie. Jest to najlepsza inwestycja w pomyślą przyszłość dziecka!