Dzień drugi – Eksperymenty

ZABAWY Z WODĄ

Woda jest niezastąpiona w utrzymaniu właściwej higieny. Dlatego przy okazji rozmów na ten temat możecie wprowadzić różne zabawy i eksperymenty właśnie przy użyciu wody. Nawet najprostsze czynności mogą być dla dzieci ciekawe i rozwijające.
14ff8fb40db53117de8863cd55849231
  • Przelewanie z miski do miski – można użyć dwóch naczyń, z których jedno wypełniamy wodą. Za pomocą kubka lub chochli dziecko musi przelać wodę z jednego do drugiego. Ćwiczymy wówczas sprawność motoryczną. Rodzeństwo może urządzić zawody – kto szybciej przeleje. Uwaga: może się nachlapać 😉
  • Co pływa, co tonie – do miski z wodą wrzucamy różne przedmioty, np. metalowy klucz, piórko, guzik, kora drzewa, drewniany patyczek, liść, gąbka. Sprawdzamy, co będzie pływać, a co tonąć i próbujemy zgadnąć, dlaczego.
  • Rozpuści się, czy nie – do szklanek z wodą wsypujemy różne rzeczy i zgadujemy, co się rozpuści, a co nie, np. sól, cukier, kakao, kasza manna, kawa, ryż, olej itp.
  • Butelka sensoryczna – do przezroczystej butelki wsypujemy trochę brokatu oraz cekiny, koraliki, guziki, małe pomponiki. Następnie wlewamy wodę i jeśli ktoś ma, można dodać trochę gliceryny (ale nie jest konieczna). Po zakręceniu mamy własnej roboty sensoryczne butelki 🙂

Życzymy Wam wyśmienitej zabawy i wypatrujemy momentu kiedy Wszyscy spotkamy się w przedszkolu!