Dzień drugi – Higiena

Drodzy Rodzice!

Dziś chcielibyśmy wesprzeć Was w zachęcaniu Waszych pociech

do częstego i dokładnego mycia rąk.

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne jest teraz dbanie o higienę,

ale zdarza się, że dzieci o tym zapominają lub myją ręce byle jak.

Na pewno często teraz o tym rozmawiacie,

więc mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas

bajki, zabawy czy karty pracy mogą  Wam się przydać 🙂

 

MYCIE RĄK

Poniżej znajdziecie grafikę (zachęcamy do wydrukowania jej i powieszenia w łazience) wraz z krótkim wierszykiem, która może być pomocna do dbania o czyste ręce. Dzieciom zawsze spieszy się do zabawy, więc często myją ręce zbyt krótko i niedokładnie. Aby im pomóc, możecie nauczyć się wierszyka  „Sio zarazki”, który będziecie mówić w trakcie wykonywania tej czynności.

rece

Sio zarazki z moich dłoni!
Zaraz mydło was przegoni.
Mycia rączek znam zalety
tuż po wyjściu z toalety.

Przed jedzeniem również sam
ręce wkładam wprost pod kran,
by obiadek smaczny był
i bym zawsze w zdrowiu żył.

Zapraszamy również do zapoznania się z bajką edukacyjną związaną z higieną rąk  , która może stać się wstępem do rozmowy na ten temat. Aby wszystkie te informacje nie pouciekały zbyt szybko z głów naszych dzieci warto je utrwalić za pomocą kart pracy 🙂 Poniżej znajdziecie propozycje dla młodszych i starszych a Ci najbardziej wytrwali na pewno będą chcieli zrobić wszystko 😉

25 15

higiena karta pracy(1) higiena h