Dzień Kolorowej Skarpetki

▷ Skarpety: obrazki ruchome, animowane gify i animacje ‐ 100% DARMO!

 

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Wspierając osoby z Zespołem Downa –  zachęcamy, aby w tym dniu założyć kolorowe skarpetki „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów.

Kolorowe skarpetki będą  wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.