Kraina miodem płynąca

Dzisiaj w polu pszczoła mała
Dużo miodu nazbierała.
I powiada: – Mili ludzie,
Miód zbierałam w wielkim trudzie.

Jedzcie miód codziennie rano,
Po obiedzie i wieczorem.
A będziecie przez rok cały
Tryskać zdrowiem i humorem!

                                   Jolanta Wybieralska

 

Bajka logopedyczna – Kubuś Puchatek

Śniadanie Puchatka

Kubuś Puchatek obudził się rano i bardzo mocno ziewnął (ziewanie). Poczuł, że jego brzuszek jest pusty, wyruszył więc do lasu na poszukiwanie miodu. Idzie wyboistą drogą (dotykamy czubkiem języka do każdego ząbka na górze i na dole), rozgląda się na prawo ( czubek języka do prawego kącika ust), i na lewo ( czubek języka do lewego kącika ust). Stanął nad wysokim drzewem i zobaczył dziuplę, z której wypływał pyszny miodzik. Kubuś więc zaczął wspinać się na drzewo. Sięgnął łapką do dziupli i wyjął ją oblepioną miodem. Oblizał całą dokładnie (wysuwamy język z buzi i poruszamy nim lekko do góry i na dół). Podczas jedzenia Puchatek pobrudził sobie pyszczek. Teraz próbuje go wyczyścić ( oblizuje językiem wargi). Misiu poczuł, że jego brzuszek jest pełen. Gdy doszedł do domku był bardzo zmęczony. Położył się do łóżeczka i zasnął ( chrapiemy).

 

 

Pomysły na prace plastyczne: