Kropki, kropki, wszędzie kropki.

……………………………… Kropki, kropki, wszędzie kropki ………………………………

I dzisiaj też kropki. Dlaczego? Ponieważ tym razem poznamy trochę bliżej twórczość francuskiego malarza Georgesa Seurata. Tak, to właśnie ten od kropek! Twórca metody malowania polegającej na nakładaniu obok siebie drobnych kolorowych plamek, które z daleka zlewają się ze sobą tworząc piękną, jednolitą całość. Naszą inspiracją będzie obraz Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte. To na jego podstawie spróbujemy stworzyć własne dzieło za pomocą tylko i wyłącznie kropek. Kto podejmuje wyzwanie? 😊 Jedyne o czym musimy pamiętać to… o cierpliwości! Tak ona jest tu bardzo ważna ?

………………………………………………………………………………………………………………………………….

I mamy gotowe dzieło impresjonistyczne! ? Myślę, że Seurat byłby dumny z tego, że Jego metoda jest wciąż aktualna!