Magia czy nauka

W tym tygodniu okazało się, że nie tylko magicy potrafią czarować. Doskonale z tą sztuką poradziły sobie ciocie i dzieci z naszego przedszkola. Ciocia Iwonka za pomocą magicznego zaklęcia zaprezentowała swoją sztuczkę z Balonem.


Co się stało z włosami? … Dlaczego to się stało? … Balon spowodował, że włosy na głowie się wyprostowały, ale dlaczego, jak myślicie? … Przez pocieranie balon się naelektryzował – pojawił się tam prąd, który przyciąga się lub odpycha podobnie jak w magnesach. Tylko, że tutaj nie potrzeba magnesów. Gdy zbliżamy balon do włosów – one prostują się, oddalamy, a kilka z nich opada. Sami spróbujcie w domu  … Może to czary? …

Na specjalne zaproszenie Cioci Grażynki odwiedziły nasze przedszkole Węże Faraona.  Węże Faraona – czyli specjalne spalanie cukru dostarczyło wszystkim wielu wrażeń.

Babko, babko udaj się bo jak nie to Cię zjem… Dzisiaj Ciocia Ewelinka wyczarowała magiczny piasek kinetyczny a nasze małe łapki lepiły super babeczki, kuleczki i było twórczo i wesoło 😉

 

 

 

 

Eksperymenty i magia mają wiele wspólnego, na szczęście nasze Ciocie potrafią wszystko wytłumaczyć!