Magiczny czas

Jasełka w Przedszkolu
Grudzień jest czasem bardzo intensywnych przygotowań do świąt i w przedszkolu dużo się dzieje; dzieci będą aktywnie uczestniczyć we wszystkich zaplanowanych aktywnościach.
W tym czasie w naszym przedszkolu zwracamy uwagę na przekaz, że święta to nie tylko prezenty, ale głównie czas przygotowań, rodzinnych spotkań, pomagania innym i pokazujemy jak dzieci mogą w tym uczestniczyć. Pozwalamy dzieciom doświadczyć jak wielką satysfakcję mogą osiągnąć z własnoręcznie wykonanych wypieków, ozdób choinkowych, kartek świątecznych dla rodziny/znajomych czy z przygotowania wspólnej paczki dla jednej wybranej rodziny, która potrzebuje wsparcia.   Przeniesiemy się z Przedszkolakami do Fabryki Elfów, gdzie  podczas Warsztatów Świątecznych przygotujemy kartki świąteczne, ozdoby choinkowe i inne niespodzianki, które później dzieci zabiorą do domów.
Choć za oknem ponuro, wspólnie z dziećmi budujemy atmosferę radości kolędując, krzątając się i pokazując, że to własne zaangażowanie, włożony wysiłek i satysfakcja z tego co udało nam się zaplanować i wykonać są determinantami niepowtarzalnej aury jaka tworzy się wokół świąt. Oczywiście nie może też zabraknąć prezentów dla dzieci ale też od dzieci. W przedszkolu pojawi się wyjątkowy gość –
Święty Mikołaj. Dzieci wezmą udział w przedstawieniach  świątecznych, z których relację będziecie mogli Państwo zobaczyć na stronie. Wspólnie usiądziemy do Wigilijnego Stołu podczas uroczystego obiadu i podwieczorku. Dzieci przygotują ozdoby, udekorują salę oraz złożą sobie życzenia 🙂
Każda z grup wykonała również Kalendarz Adwentowy. Codzienne zadania będą przygotowywały nasze Przedszkolaki do najpiękniejszego okresu w ciągu roku. Upieczemy wspólnie pierniczki, wykonamy łańcuchy.
Naszą tradycją jest przygotowanie w rodzinnym gronie ozdoby choinkowej. W tym roku także zachęcamy Państwa do spędzenia  przedświątecznego czasu na wspólnej pracy. Wzory Koron dostępne będą na recepcji przedszkola.