Maju jak w gaju

Łąka tylu ma mieszkańców,
zwierząt, roślin kolorowych.
Tu motylek, a tam pszczółka…
Z kopca wyszedł krecik mały,
obok niego idzie mrówka.
Na rumianku w krasnej sukni
przycupnęła boża krówka.
Nad tą łąką kolorową
bal wydały dziś motyle.
Zapraszają wszystkie dzieci,
więc zatańczmy z nimi chwilę.

Wiosna, a szczególnie maj, to bardzo dobry czas na obserwowanie dynamicznie rozwijającej się przyrody. Jest coraz cieplej, chętnie przebywamy na dworze i podziwiamy, jak wszystko rozkwita wokół nas. Cieszą nas kwitnące sady i ogrody. Warto też w tym czasie zwrócić uwagę na piękny wygląd majowej łąki. W otoczeniu przyrody zatrzymać się na chwilę, dostrzec różnorodność kolorów i zapachów jakie wiosną znajdziemy na łące.
To właśnie łąkę z całym jej bogactwem będziemy poznawać w tym tygodniu. Łąka rozkwita w maju całą paletą barw: zieleń traw przeplata się z kolorami kwiatów i ziół takich jak: koniczyna, stokrotki, mak polny, rumianek, chaber, mlecze, jaskry, czasem też niezapominajki oraz wiele innych. Nie od dziś wiadomo, że przyroda sama tworzy najpiękniejsze kompozycje roślinne i jest w tym prawdziwą mistrzynią. Gdy przyjrzymy się łące dokładniej, to oprócz roślin, możemy spotkać jej mieszkańców. Jakich? Zobaczymy, wybierając się na łąkę razem ze Skrzatem Borówką

https://www.youtube.com/watch?v=LKLf5EN1Ff4&t=81s

Zobaczcie jakie zwierzęta i owady zamieszkują łąkę

Plansze łąka

Posłuchajcie jakie odgłosy możemy usłyszeć na łące

https://www.youtube.com/watch?v=IoC7WCfx6Z0