Witamy w Nowym Roku!

Radosnego i szczęśliwego Nowego Roku
 z marzeniami o które warto walczyć,
 z radościami którymi warto się dzielić,
 i 
z nadzieją bez której nie da się żyć!

Szczęśliwego Nowego Roku!

Życzy

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Przedszkola Król Maciuś

 

 

W tym tygodniu wspominamy jeszcze ten najpiękniejszy okres w całym roku czyli Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra 🙂 W związku z tym nasze Przedszkolaki przygotowały dla swoich najbliższych kartki z życzeniami Noworocznymi

 

W drugim tygodniu stycznia  pilnie pracowaliśmy  nad pojęciem czasu. 

Czas to dla małych dzieci pojęcie abstrakcyjne. Nie znają się na zegarku, nie potrafią korzystać z kalendarza. Upływ czasu jest dla nich widoczny tylko podczas codziennych czynności. Rano jedzą śniadanie, myją zęby, ubierają się. Po południu na spacer, jedzą obiad, mają drzemkę, wieczorem jedzą kolację, myją się, kładą się do łóżka, słuchają ulubionej bajki. Pamiętajmy jednak, że aby zrozumieć pojęcie czasu potrzeba przede wszystkim… czasu 😉