Origami

Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje dla siebie radość  tworzenia…

ORIGAMI – to stara sztuka składania papieru, którą poznały podczas Warsztatów Plastycznych Żabki i Biedronki

Słowo origami jest jednak typowym słowem japońskim. Sztuka ta jest również najbardziej charakterystyczna właśnie dla kultury Japonii. W tym kraju dzieci już w przedszkolach składają tradycyjne formy papierowe.

Metodę sukcesu przez origami starał się już upowszechnić i uzasadnić Fredrich Frobel. Wykorzystał bardzo szeroko składanie papieru, aby pokazać rodzicom, wychowawcom i nauczycielom, a także terapeutom i lekarzom, że sztuka ta może stać się prostym podstawowym i ciekawym elementem pedagogicznym w pracy z dziećmi. Zwrócił uwagę, że origami rozwija nie tylko sprawności manualne, ale ma także wpływ na rozwój i doskonalenie sprawności językowych, czynności słuchania, czytania, pisania, może znacząco wpływać na pamięć koordynację wzrokowo-ruchową i najważniejsze – stymulować rozwój wyobraźni przestrzennej.