Kochani, już niedługo spotkamy się w Przedszkolu.

Bardzo się cieszymy i nie możemy się doczekać. Prosimy jednak abyście postarali się przygotować swoje dzieci do powrotu w nowych realiach. Wszystkie procedury znajdują się w zakładce „Dokumenty”.

Jak przygotować przedszkolaka do powrotu:

1. wytłumacz dziecku dlaczego będziecie musieli rozstać się przy drzwiach do przedszkola
  2. opowiedz o tym, że dzieci będzie mniej i może być w innej sali niż zazwyczaj
  3. przypomnij o zasadach higieny
  4. wytłumacz dlaczego nie powinno przytulać się do innych
  5. upewnij się, że maluch nie zabiera do przedszkola żadnych zabawek

Bajka terapeutyczna „Pan Krokodyl idzie do Przedszkola” –   TUTAJ

Bajka ma na celu pomóc dzieciom, które doświadczają trudnych emocji po dłuższej nieobecności. W bajce tylko wspomniana jest  kwestia zachowania zasad bezpieczeństwa przez dzieci. Jej głównym celem jest wsparcie dziecka w trudnych emocjach. Pamiętaj, że ta bajka nie zastąpi rozmowy z dzieckiem na ten temat potrzeby przestrzegania zaleceń sanitarnych w przedszkolu.