Przygoda ze sztuką

Edukacja przez sztukę obejmuje stwarzanie w przedszkolu sytuacji, w których dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię, kreatywność, jak i twórczą ekspresję. Bynajmniej nie chodzi tu wyłącznie o umożliwieniu dziecku korzystania z materiałów plastycznych. Edukacja przez sztukę odbywa się wielotorowo i na kilku płaszczyznach – plastycznej, wokalnej, muzycznej i teatralnej. Dziecko od najmłodszych lat może wykształcać w sobie talenty artystyczne, w czym wspiera go zarówno przedszkole, jak i rodzice.

Nasze dzieci podczas wakacji ze sztuką kontakt miały każdego dnia. Poznaliśmy jej różne oblicza… muzykę, malarstwo, teatr, taniec, ale również sztukę magiczną i cyrkową. Rozwijaliśmy naszą kreatywność, sprawność fizyczną i wyobraźnię! Projekt uważamy za udany 🙂