Spędzamy wspólnie czas

„Moja rodzina”

Moja rodzina,

choć bardzo liczna,

jest dobra, miła i sympatyczna.

I choć czasami wytrzymać trudno,

To daję słowo-nie jest w niej nudno!

Każdy ma swoje upodobania,

jeden do nauki, drugi do spania.

Lecz wszyscy bardzo się kochamy

I zawsze sobie w życiu radę damy.

ZABAWY Z RODZICAMI

PRZYJACIELE PRZYGODY


1. Lornetka. Przyda się wam do obserwowania ptaków albo samolotu. Możecie na spacer zabrać też lupę, żeby np. śledzić życie mrówek.
2. Pistolet na wodę. Gdzie, jeśli nie na pikniku, można oblewać się wodą i gotować zupy z błota?
3. Kuferek na skarby. Schowacie tam gołębie piórko albo błyszczący kamyk. Takie znaleziska to pożywka dla dziecięcej wyobraźni.
4. Lusterko. Łapcie w nie refleksy i… puszczajcie zajączki.

 

RADY, JAK SIĘ UBRUDZIĆ


1. Zwiedzanie kałuży. Wczesna wiosna to błoto, deszcz i mokre chodniki. Nie możecie jednak wciąż siedzieć w domu. Ubierzcie kalosze, stare spodnie i podniszczone kurtki. Wyjdźcie na plac zabaw lub do ulubionego parku i… zjeżdżajcie na zimowych „jabłuszkach” po mokrej trawie, zagrajcie w piłkę na zabłoconym boisku. Gorąca kąpiel po powrocie obowiązkowa!
2. Robienie kopytek. Jaka to prosta i tania potrawa, a ile przy jej przygotowywaniu okazji do rozsypywania mąki, oklejania rąk ciastem, ugniatania i lepienia. Przygotujcie się na późniejsze sprzątanie kuchni i może na wszelki wypadek zamówcie pizzę. Tak czy siak, zabawa będzie przednia, a dziecko poćwiczy sprawność manualną.
3. Malowanie obrazu stopami. Potrzebne będzie stare prześcieradło, folia malarska, by nie zachlapać podłogi, farby i gołe nogi. Malujcie wspólne dzieło, a potem uwiecznijcie je na zdjęciu. Poza ćwiczeniem fizycznym to także popis kreatywności!

Karty Pracy 3latek

karta pracy 1    karta pracy 2

Karty Pracy 4latek

karta pracy 1    karta pracy 2

Karty Pracy 5latek

karta pracy 1    karta pracy 2 – pokoloruj odowiednie litery

Karty Pracy 6latek

Policzanki str 23-24  poczytanki str. 12-13