Spotkania Muzyczne

Serdecznie zapraszamy Przedszkolaki w podróż po świecie dźwięków  i muzycznego eksperymentowania.

Znalezione obrazy dla zapytania klarnet rysunek

Spotkania muzyczne to cykl comiesięcznych koncertów, z muzyką graną na żywo.

Celem naszych spotkań muzycznych jest:

Na naszych koncertach dzieci poznają również twórczość wybitnych kompozytorów. Elementem najważniejszym jest interakcja artysta – słuchacz i czynny udział dzieci polegający na wspólnym muzykowaniu, tańcu i zabawie.

15.10.2015r. (czwartek)  Muzyka naszych sąsiadów – Klarnet, Duduk 

 Poznajemy gatunki muzyczne i najbardziej znane utwory naszych sąsiadów – Niemiec, Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Litwy. Oddalimy się także trochę dalej – na Węgry oraz do Armenii. Podczas koncertu dzieci poznają także charakterystyczne dla wyżej wymienionych krajów tańce i gatunki muzyczne, takie jak: Polka, Hora, Kazaczok. Trepak, Czardasz. Dzieci poznają instrumenty: klarnet i duduk (ormiański instrument ludowy)

SAM_3040SAM_3031SAM_3047