Świat Wokół Nas

Wrodzona ciekawość otaczającego świata jest jedną z najcenniejszych cech jakie opisują młodego człowieka.

Wiek przedszkolny charakteryzuje naturalna chęć poznawania świata. Dzieci już od najmłodszych lat są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczą się poprzez działanie, zbierają swoje doświadczenia zaspakajając tym samym zainteresowanie otaczającą rzeczywistością.  My dokładamy wszelkich starań aby w miejscu, w którym dzieci spędzają dużo czasu nie tylko tę ciekawość zaspakajać ale również skłaniać do stawiania coraz to nowych pytań: dlaczego? W jaki sposób? Po co?

Aktualnie, ze względu na narzucone ograniczenia, nie mamy możliwości aby eksplorować otaczający nas świat w takim zakresie jakbyśmy chcieli…  postanowiliśmy więc stawić czoła problemowi!

Rozpoczynamy w naszym Przedszkolu Projekt Edukacyjny:

Świat Wokół Nas

Głównym założeniem programu jest zaspokojenie dziecięcych potrzeb, zachęcenie do kreatywnego myślenia, rozwijanie wyobraźni a przede wszystkim zachęcenie do czerpania radości płynącej z okrywania czegoś nowego. Realizacja programu pozwoli dzieciom dostrzec, że otaczający je świat skrywa wiele tajemnic, które warto odkrywać.

Każdy Przedszkolak zostanie Małym Badaczem i wyposażony w odpowiednie instrumenty co miesiąc wyruszy na wyprawę badawczą. Dowiemy się między innymi jak funkcjonuje nasze ciało, jakie tajemnice skrywa kosmos, czym zajmuje się archeolog oraz kto i po co wynalazł telefon.


Kim jest Naukowiec? Na czym polega jego praca? Jakich instrumentów potrzebuje… ?

Właśnie na te pytania odpowiadaliśmy podczas pierwszych zajęć zrealizowanych w ramach projektu

Świat Wokół Nas

Zabawy badawcze są świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, stając się tym samym wstępem do zdobywania wiedzy w kolejnych etapach edukacji. Mając tego świadomość ochoczo zabraliśmy się do pracy! Uporządkowaliśmy więc wiedzę na temat Naukowców oraz wykonaliśmy kilka eksperymentów 🙂