Światowy Dzień Morza

thumb-1920-426255
27 września (czwartek) będziemy obchodzić Światowy Dzień Morza. 
W tym dniu będziemy dużo rozmawiać o morzach i oceanach. Dzięki wspaniałym albumom poznamy morskie zwierzęta. Zwrócimy szczególną uwagę na temat zanieczyszczenia wód morskich oraz konsekwencjach dla nas.
Mowa będzie o połykających torebki plastikowe żółwiach, o wzroście temperatury wody, co wpływa negatywnie na florę i faunę, o zanikaniu raf koralowych, topnieniu lodowców oraz podwyższaniu się poziomu wody. 
Przedszkolaki dowiedzą się, dzięki bajce o Bolku i Lolku, o tym jak powstaje bursztyn. 
Będą miały okazję nauczyć się robić łódkę z kartki papieru, a także poszukać zaginionego skarbu piratów! 
Zachęcamy do przyniesienia z domu pamiątek znad morza (muszelki, bursztyny, statki, etc.). 
Oczywiście w czwartek będzie królował kolor niebieski.
Mile będą widziani żeglarze, piraci, kapitani statku oraz syreny 🙂