Światowy Dzień Wody

Woda dla wszystkich - Szkolne BlogiKoleżanko, kolego szanuj wodę!!!
Każdą kroplę łap, bo woda to skarb!!!

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Już od najmłodszych lat warto uświadamiać  dzieci jak wielkie znaczenia ma woda dla życia na Ziemi. W tym dniu przedszkolaki wezmą  udział w zajęciach i zabawach przygotowanych z okazji tego święta. Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedzą się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego jest ona potrzebna. Poznają proces obiegu wody w przyrodzie a także jak dużo jej jest na kuli ziemskiej i w naszym ciele. A najważniejsze odkryją w jaki sposób mogą podczas codziennych czynności oszczędzać wodę, zarówno w przedszkolu jak i w domu.

Bez wody nie ma życia, więc oszczędzajmy ją póki jeszcze jest na to czas