Piknik u Króla Maciusia

Jedzenie na piknik tęcza - Gify i obrazki na GifyAgusi.pl

Wszystkie dzieci uwielbiają zajęcia kulinarne o czym przekonaliśmy się już wielokrotnie. W związku z tym wychodząc naprzeciw ich zainteresowaniom zorganizowaliśmy dla przedszkolaków 30.06.2022r. (czwartek)

Piknik u Króla Maciusia

Piknik – uważamy za udany… dla naszych przedszkolaków jest to niesamowita podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki tej zabawie można wspierać zdolności poznawcze zmysłów – węchu, smaku, dotyku, wzroku. Celem zajęć kulinarnych jest nauczenie dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków. Przedszkolak poznaje nie tylko sztukę gotowania czy przyrządzania posiłków, ale i podstawy nakrywania stołu czy zasady kulturalnego zachowania się przy nim.

Dobre maniery przy stole

Jedną z ważnych i obszerniejszych dziedzin sztuki savoir-vivre są dobre maniery przy stole. Zasad kulturalnego zachowania podczas posiłków uczymy dzieci od najmłodszych lat! Każdy posiłek, czy to w domu, czy w eleganckiej restauracji, może być wspaniałym przeżyciem, jeśli tylko zasady etykiety nie wprawią nas w zakłopotanie.

Którego widelca użyć? Kiedy siąść do stołu, jeśli to ktoś zaprasza nas na przyjęcie? Gdzie umieścić materiałową serwetkę? Jest wiele niuansów, które mogą nas zaskoczyć. Warto więc poznać uniwersalne zasady dobrego zachowania przy stole, aby podczas spotkań przy stole móc zachowywać się naturalnie.