Jak mądrze korzystać z technologii?

Nie to jest najważniejsze,

aby każde dziecko czegoś nauczyć,

ale to, by wzbudzić w każdym dziecku

pragnienie nauczenia się czegoś

Głównym założeniem tego tygodnia  jest  przybliżenie dzieciom nowych technologii –  świata komputerów, tabletów i tablic multimedialnych, telefonów itp.  

 Kompetencje cyfrowe to umiejętności niezbędne we współczesnym świecie. Dlatego już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci, jak w sposób mądry  i bezpieczny korzystać z nowych technologii.

Kompetencje cyfrowe to nie tylko laptop, smartfon czy tablet. To przede wszystkim rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, motywowanie do poszukiwania przez dzieci odpowiedzi na nurtujące je problemy w sposób dla nich ciekawy, angażujący do działania. Technologie cyfrowe uczą  kreatywności oraz logicznego myślenia. Dzięki narzędziom i programom cyfrowym dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach. Internet pozwala na bardzo efektywne przyswajanie nowych tematów oraz ich odpowiedzialne i bezpieczne wykorzystanie. Nowe  technologie multimedialne  pokazują, że  otwierają się  nowe możliwości nauczania dzieci oraz wspierania ich  rozwoju i potencjału.    

DROGI RODZICU, SPRAWDŹ CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!

Drodzy Rodzice zachęcamy do przeczytania  poniższego artykułu:

https://zdrowyprzedszkolak.pl/wychowanie/929/internet-zagrozeniem-dla-przedszkolaka.html