Tata i ja

Chodzę z Tatą do parku,

chodzę z Tatą do kina.

Tatuś miło mnie wita,

kiedy dzień się zaczyna.

Kiedy lato nastaje

wędrujemy po górach.

Zdobywamy szczyty

tonące w gęstych chmurach.

Często rozmawiamy.

Mamy tajemnic wiele,

bo tak się zachowują

najlepsi przyjaciele.

Kilka zadań do zrealizowania 🙂

Oglądamy zdjęcia

Na początek gorąco Was zachęcam do wspólnego obejrzenia rodzinnego albumu ze zdjęciami. Poproście rodziców o pokazanie Wam zdjęć, gdy byliście mali, oraz zdjęć, na których są wszyscy członkowie Waszej rodziny.

 

Do kogo jestem podobny?

Przyjrzyjcie się swojemu odbiciu w lustrze i porównajcie swój wygląd z członkami swojej rodziny. Ciekawa jestem, do kogo jesteście najbardziej podobni. A może do niektórych członków rodziny jesteście podobni nie z wyglądu, lecz charakteru, albo macie podobne zainteresowania i talenty?

 

Wyścig serduszek – ćwiczenie oddechowe

Zachęćcie wszystkich członków rodziny, by wykonali z papieru własne serduszko. Połóżcie serduszka na jednym brzegu stołu i niech każdy dmucha na swoje serduszko w taki sposób, aby przesunęło się aż na drugą stronę stołu. Czyje serduszko najszybciej dotrze do mety?