Torby i torebki

Recykling

Romek raz zapytał tatę,
co to jest recykling tato ?
Po czym tata się zamyślił,
i tak odpowiedział na to,

to są takie czary mary,
że z butelek plastikowych,
ktoś wyprodukuje bluzę
albo szalik kolorowy.
Gdy butelek oddasz chmary,
dobrze zgnieciesz,

wyszorujesz w sklepie zjawią się polary.
To są takie czary mary

 

 

RECYKLING to powtórne wykorzystanie odpadów, które może zaczynać się od segregacji.

A na czym polega domowy recykling? W każdym gospodarstwie domowym jest wiele odpadów czy niepotrzebnych przedmiotów, które mają znaleźć się w koszu na śmieci, a my możemy wykorzystać je powtórnie. W ten sposób zmniejszymy ilość odpadów, oszczędzimy cenne surowce. Angażując całą rodzinę, z kilku „niby” niepotrzebnych rzeczy (np. rurek po papierze toaletowym, kartonów, butelek PET, nakrętek, korków, gazet itd.) możemy wyczarować wspaniałe i oryginalne zabawki, ozdoby do mieszkania, czy fantazyjną biżuterię.

Materiały, które nadają się do ponownego wykorzystania, bywają opatrzone kodem recyklingu (szukaj go na opakowaniu). Kody zawierają trzy strzałki, tworzące trójkąt, z grotami skierowanymi zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

 

Sposoby na domowy recykling 😉

 

 

Karty Pracy 3latek

karta pracy 1    karta pracy 2

Karty Pracy 4latek

 karta pracy 1      karta pracy 2

Karty Pracy 5latek

karta pracy 1      karta pracy 2

Karty Pracy 6latek

Karty Pracy przygotowujące do czytania i pisania str. 38, 42      Uzupełniające Karty Pracy str. 4-