Tydzień Bezpieczeństwa- Stop! Uwaga! Niebezpiecznie! Zasad naucz się koniecznie!

W tym tygodniu w Przedszkolu Król Maciuś nadrzędnym celem jest uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania

zasad bezpieczeństwa oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia, jakie wynikają z niewłaściwie zorganizowanych zabaw

W ramach tego Projektu Edukacyjnego będą przekazane dzieciom informacje o znakach drogowych i bezpiecznym poruszaniu się po drogach i chodnikach.  Przedszkole odwiedzi  Ochotnicza Straż Pożarna  z Kobyłki   i  Funkcjonariusze Policji.   

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Miniony tydzień dzieciom  minął pod znakiem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznały rodzaje znaków, zasady przechodzenia przez jezdnię oraz mieli okazję poćwiczyć te zasady w praktyce podczas spacerów. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest noszenie odblasków.