Warsztaty konstrukcyjne

Przedszkolak bliżej techniki  to jeden z tegorocznych priorytetów Przedszkola Król Maciuś, który poświęcony jest zwiększonej aktywności edukacyjnej dziecka w zakresie zabaw konstrukcyjnych, technicznych, badawczych i eksperymentalnych.
 W codziennej pracy z dziećmi obserwuję, że ulubioną formą spędzenia czasu, jest spontaniczna działalność dzieci w zakresie projektowania budowania, tworzenia budowli przestrzennych, konstrukcji przy wykorzystaniu różnorodnego rodzaju klocków, czy materiału plastycznego typu:  ciastolina, plastelina, masa solna, patyczki.
Tego typy zabawy pomagają dzieciom lepiej rozumieć otaczający świat, rozwijać własną kreatywność w działaniu, pobudzać wyobraźnię. Bardzo ważna jest również współpraca w zespole, czy grupie, ponieważ buduje ona właściwe postawy interpersonalne.
23-27 kwietnia zostały zorganizowane Warsztaty Konstrukcyjne. Dzieci z grup: Misie, Pszczółki, Żabki i Biedronki tworzyły budowle z patyczków i plasteliny. Każdy brał czynny udział w zajęciach, było mnóstwo zabawy i radości z własnoręcznie wykonanych konstrukcji.