Ochrona środowiska

Witajcie moi drodzy!
Dzisiaj ostatni dzień  Uśmiech Jesteście gotowi! Zaczynamy!

Na początek zapraszamy na ćwiczenia gimnastyczneUśmiech Do dzieła!

https://wordwall.net/pl/resource/1322163/%C4%87wiczenia-gimnastyczne

Poruszajcie się w rytm piosenki Kto jak skacze?

https://www.youtube.com/watch?v=LNouuY9zrKQ

 

Poznamy nowe trudne słowa takie jak recykling a co to oznacza?Zapraszam do obejrzenia bajki, która nam bardziej przybliży temat Ochrony środowiska.

Teraz czas odpowiedzieć na dwa pytania:  Co się stanie gdy nie będziemy segregować śmieci?, Czym jest recykling?

♻️🌍♻️🌍♻️🌍♻️🌍♻️🌍♻️🌍♻️🌍♻️🌍♻️🌍♻️🌍♻️

 

RECYKLING to powtórne wykorzystanie odpadów, które może zaczynać się od segregacji.

A na czym polega domowy recykling? W każdym gospodarstwie domowym jest wiele odpadów czy niepotrzebnych przedmiotów, które mają znaleźć się w koszu na śmieci, a my możemy wykorzystać je powtórnie. W ten sposób zmniejszymy ilość odpadów, oszczędzimy cenne surowce. Angażując całą rodzinę, z kilku  niepotrzebnych rzeczy (np. rurek po papierze toaletowym, kartonów, butelek PET, nakrętek, korków, gazet itd.) możemy wyczarować wspaniałe i oryginalne zabawki, ozdoby do mieszkania, czy fantazyjną biżuterię.

Materiały, które nadają się do ponownego wykorzystania, bywają opatrzone kodem recyklingu (szukaj go na opakowaniu). Kody zawierają trzy strzałki, tworzące trójkąt, z grotami skierowanymi zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Grupa ekologów postanowiła urządzić zawody w sprzątaniu lasu. Musi zebrać śmieci, które pozostawili w lesie turyści. Zadanie jest o tyle trudne, że śmieci rozwiał po całym lesie wiatr. (Rodzicu rozrzuć  zabawki). Zadaniem dziecka jest zebranie wszystkich śmieci (zabawek) leżących na podłodze. Jeżeli uda im się zebrać i poukładać na swoje miejsce wszystkie śmieci (zabawki) to  Dzieci  otrzymają tytuł Super Ekologa Możecie odznakę narysować sami lub skorzystać z pliku poniżej.

KARTY O ZAGROŻENIACH

Co się dzieje ze śmieciami, które są od nas zabierane? 🙂 odpowiedź na to pytanie znajdziecie

TUTAJ

Oraz „śmieciowy” eksperyment

  TUTAJ 

A na koniec zapraszam do gry logopedycznej. Jesteście gotowi ? Start!

Gra online na Dzień Ziemi

 

* 🇬🇧Hi! Hey! Hello!🇬🇧

Na dzisiejszy dzień piosenki, które sprawią, że odrobinę się poruszacie 😉

A kiedy już szaleństwa przy angielskim się skończą zapraszamy do zrobienia kilku prac na wyciszenie i utrwalenie materiału 🙂 Do Dzieła!

 

Piosenki:

Walking in the Jungle

Head, Shoulders, Knees and Toes

If you happy

 

Karty Pracy:

Tukan – kolorowanka

Ślady zwierząt