Wizyta Stomatologa

Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć…

Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. W związku z tym 27.10.2021r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Placówkę odwiedziła Pani  Wioleta W.- Stomatolog (mama Mikołaja), która w bardzo przystępnej i ciekawej formie opowiedziała nam o swoim zawodzie.

Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby, zapamięta na zawsze.

Serdecznie dziękujemy Pani Wioli  za zaangażowanie i przedstawienie dzieciom w tak ciekawy sposób jak ważne jest dbanie o higienę i zdrowie jamy ustnej.