Wycieczka do Leśniczówki- Grupa Biedronki i Grupa Żabki

UWAGA!!!

Zmiana miejsca wycieczki.

Informujemy, że wycieczka do Leśniczówki, z uwagi na niekorzystne warunki, zostaje odwołana.

 

 

13 października  zapraszamy na wycieczkę do Leśniczówki w Ostrówku grupy: Biedronki i Żabki

lasy_0017a1-600x428

W lesie będziemy obserwować naturę, piękne kwiaty, połyskującego żuczka, kroplę rosy na pajęczynie.

Jeśli tylko będziemy uważni, nie tylko usłyszymy śpiew ptaków, ale również je zobaczymy. Z czasem nauczymy się rozpoznawać gatunki takie jak sójka (najliczniejszy ptak w polskich lasach) czy dzięcioł duży.

Zgłębimy również tajniki życia drzew. Najpierw nauczymy się rozpoznawać ich gatunki. Aby to zrobić, wcale nie musimy wyuczyć się książki na pamięć.

W lesie można spotkać Leśnika, który jest gospodarzem lasu. To osoba, która najlepiej go zna. Dba o drzewa i zwierzęta, które w nim mieszkają. Opiekuje się lasem – sadzi go, walczy z jego szkodnikami, zimą dokarmia zwierzynę. To on wie, które drzewo już można wyciąć, aby wykorzystać je do produkcji papieru lub mebli.

Po zwiedzeniu lasu – czas na chwilę odpoczynku przy ognisku …

 ognisko_1

Prosimy aby tego dnia dzieci miały wygodny strój.

Życzymy udanej wycieczki :)