Ciecz nienewtonowska – nietypowe zabawy sensoryczne

Pięć zmysłów mam i wszystkie znam:

Oko widzi, patrzy w koło

Czy jest smutno, czy wesoło?

Ucho słucha, nasłuchuje,

Co usłyszy to notuje.

Nos wywącha zapach wszelki:

I ten piękny i ten średni.

Język smaki podpowiada

Pyszna każda jego rada.

Ręka dotknąć wszystko musi

Czasem nawet się ubrudzi

 

Za nami kolejne kreatywne zajęcia z Sensoplastyki. Bawiliśmy się cieczą nienewtonowską. Co to takiego? Brzmi naukowo, a to zwykła mąka ziemniaczana, która w połączeniu z wodą tworzy masę o zaskakujących właściwościach – z jednej strony ciecz jest lejąca (kruszy się a nagle przemienia w mokrą kałużę – istna magia), z drugiej strony – zgnieciona lub uderzona robi się naprawdę twarda. Jak widać na zdjęciach to świetna zabawa a także niezwykłe doznania sensoryczne oraz ćwiczenie rączek.