Zajęcia taneczne

Kochani nie zapominamy o zajęciach tanecznych 😉 Co tydzień nasze Przedszkolaki biorą udział w zajęciach podczas, których uczą się podstawowych kroków i figur tanecznych,  pracują także nad poprawną sylwetką, rozwojem słuchu i poczucia rytmu. 🙂

Dla dzieci w wieku przedszkolnym taniec jest formą aktywności przejawiającą się w określonej formie ruchowej, sposobem przeżywania i przekazywania emocji oraz fizycznego i duchowego wyrażenia siebie. Ćwiczenia ruchowo-taneczne zaspokajają nie tylko potrzeby ruchowe dziecka, ale także rozwijają szereg jego dyspozycji psychofizycznych jak spostrzegawczość, pamięć, koncentrację uwagi,  koordynację wzrokowo-ruchową, orientację w schemacie własnego ciała i w przestrzeni. Aktywność ruchowa pomaga również rozładowywać niespożyte zasoby energii.