Zajęcia

Przedszkole realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego określoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W Przedszkolu jest prowadzone także roczne przygotowanie przedszkolne, popularnie zwane „zerówką”.

Przedszkole proponuje  ciekawe zajęcia tematyczne wplecione w kalendarz wydarzeń, świąt polskich i międzynarodowych, jak i w cykl sezonowych przemian natury. Dzieci biorą udział w projektach poświęconych min. tradycji polskiej, książkom, teatrowi, igrzyskom olimpijskim, modzie, bezpieczeństwu. Organizujemy cykliczne konkursy recytatorskie i koncerty, gdzie każde dziecko ma okazję zaprezentować się na scenie! Szczególną wagę przykładamy do edukacji kulturowej dzieci. Poznajemy i regularnie słuchamy klasyków muzyki poważnej.

Zapraszając do współpracy ciekawe i wartościowe osoby odkrywamy przed dziećmi najróżniejsze elementy otaczającego nas świata. Dzięki doświadczonej, energicznej i kreatywnej kadrze nauczycielskiej Przedszkole łączy ciekawość współczesnego świata z tradycyjną polską opiekuńczością.