Warsztaty plastyczne

Warsztaty artystyczne to propozycja cyklicznych spotkań z dziećmi w ramach zajęć w przedszkolu. Poznajemy przeróżne techniki artystyczne podążając śladami plastyków. Każde zajęcia to nowe pomysły, materiały i doświadczenia. Zajęcia plastyczne dla dzieci mają na celu rozbudzić wrażliwość na piękno, wyzwolić ekspresję twórczą oraz poszerzyć horyzonty poznawcze wśród dzieci. Takie zajęcia stają się nie tylko źródłem przyjemności estetycznych, ale relaksują oraz dają radość tworzenia. Rozwijają fantazję, pomysłowość i przyczyniają się do poznania otaczającego świata. Dzieci poprzez prace plastyczne wyrażają swoje uczucia, myśli i pokazują nam dorosłym niezwykły świat dziecięcych marzeń. Dzięki zajęciom dzieci doskonalą sprawność manualną i ćwiczą koordynację wzrokowo – ruchową oraz zdobywają podstawową wiedzę dotycząca różnych technik plastycznych.