Dzień Witaminki

Jesień jest nie tylko fantastyczną porą roku, pełną barw i kolorów, ale też ekspresją niezwykłych smaków. Korzystając z darów, jakimi obdarza nas Jesień Nasze Przedszkolaki same będą komponować

28 października 2021r. (czwartek)

Soki z okazji Dnia Witaminki

które ucieszą niejedno wymagające podniebienie.

O warzywach i owocach wiedzą już wszystko Motylki, Misie, Pszczółki i Żabki a to za sprawą projektu edukacyjnego. Miniony tydzień upłynął nam na szukaniu odpowiedzi na postawione przez dzieci pytania. Gdzie rosną owoce i warzywa? Co można z nich zrobić? Czy są zdrowe?  Aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania, udaliśmy się do sklepu spożywczego, gdzie spośród różnych produktów udało się Żabkom zlokalizować warzywa i owoce.

Odwiedziliśmy Ciocie Bogusie i Ciocie Ulę , dzięki nim wiemy, co możemy zrobić z owoców i warzyw i do czego ją wykorzystać oraz jak wiele witamin zawierają.  Zrobiliśmy sok  jabłkowy.  Wykonaliśmy prace plastyczne związane z tematem.